‘Spaghetti met witte saus en varkenshaas medaillon’. Alleen de naam klinkt al ingewikkeld. Maar, vrees niet. Dit recept voor een spaghetti met witte saus en varkenshaas medaillon is door iedereen te maken, je hoeft er geen uren voor in de keuken te staan en de smaak is ook nog eens, hoe zal ik het uitdrukken, weinig complex. Wel lekker, dat zeker!
Over varkenshaas
Ik gebruik voor dit recept een varkenshaas. De varkenshaas wordt alom gezien als het lekkerste stukje vlees van het varken. Over smaak valt uiteraard niet te twisten. Ik ken mensen die liever andere delen van het varken op hun bord hebben. De varkenshaas is een spier uit de rug van het varken en is heel mals en relatief mager. De benaming ‘haas’ heeft niet zoveel met huppelende langoren te maken. Het is alleen dat de vorm van de spier je aan een gevilde haas kan doen denken.
De varkenshaas kun je rosé bakken, net als een goed stukje rund. Uiteraard laat je ook een varkenshaas eerst op kamertemperatuur komen voor je hem bakt.
Spaghetti met witte saus en varkenshaas medaillon
Course: Hoofdgerecht, SausCuisine: ItaliaansDifficulty: Eenvoudig4
personen15
minutes15
minutes30
minutesIngrediënten
500 gram spaghetti nummer 3
1 varkenshaas
1 bosje peterselie
- Voor de saus
200 ml volle melk
100 ml slagroom
50 ml witte wijn
1 ui
2 tenen knoflook
1 rode peper
60 gram mozzarella
60 gram parmezaan
30 gram roomboter
30 gram bloem
peper en zout
Werkwijze
- Zet een grote pan water op voor de pasta. Snij en fruit de ui, peper en knoflook tot de ui glazig is en zet apart. Snijd een kommetje peterselie.
- Smelt de boter in een pan met dikke bodem. Voeg de bloem aan de gesmolten boter toe en op laag vuur even een minuut of 2 garen. Voeg daarna, scheutje voor scheutje en onder constant roeren de melk en slagroom toe. Als laatste de witte wijn. Breng aan de kook en beoordeel de dikte van de saus. Te dun? Kook nog even in. Te dik? Voeg wat wijn of melk toe.
- Voeg de ui, knoflook en peper toe aan de saus. Voeg daarna de kaas toe (de mozzarella in stukjes). Roer tot de kaas gesmolten is. Breng op smaak met zout en peper.
- Maak een pan heet, snij de varkenshaas en bak deze in een hete pan met wat olie in een paar minuten om en om. Geen zout toevoegen. Zet even weg te rusten onderw wat folie.
- Kook de pasta volgens de aanwijzingen (nummer 3 is in 5 minuten gaar). Giet de pasta af, druppel er wat olie door.
- Roer de helft van de peterselie door de saus. Leg op ieder bord wat pasta. Schep er wat saus – niet te veel, de saus is vrij machtig – over en leg de varkenshaasjes op de pasta. Bestrooi het vlees nu met zout en peper. Verdeel nu de resterende helft van de peterselie over de borden.
Eet smakelijk!
Het klinkt heerlijk, ik ga dit recept vanavond maken ik neem aan dat de parmazaan als laatste over de borden geraspt mag worden?