In huize Quest proberen we tegenwoordig minimal één keer per week vis te eten. Vis is lekker, verse vis is gezond. Maar, vis is ook bij uitstek een product waar je vertrouwen in moet hebben om er van te kunnen genieten, vind ik. Vis moet absoluut vers zijn. Vis moet naar zee ruiken. Wij hebben een heel goede viswinkel gevonden in Sneek. Dat maakt iedere week een visje eten wel zo makkelijk. Vandaag mijn recept voor een kabeljauwfilet op een bedje.
Details
6 personen
15 minuten
20 minuten
Ingrediënten
800 gram kabeljauwfilet (2 filets)
emmertje snoeptomaatjes
1 sjalot
1 rode peper
1 eetlepel grove mosterd
2 eetlepels olijfolie
2 eetlepels sojasaus
1 limoen
2 teentjes knoflook
peper en zout
1 theelepel honing
Werkwijze
- Verwarm de oven voor op 180 graden. Bedek de bodem van een ruime ovenschaal met de gehalveerde snoeptomaatjes (hoeveel je nodig hebt is afhankelijk van de grootte van de schaal).
Maak de sjalot schoon en snijd in halve, dunne ringen. Leg de sjalot boven op de tomaten. - Meng de olie, sojasaus en mosterd. Rasp daar de knoflook boven en de schil van de limoen. Knijp de limoen er boven uit. Maak het pepertje schoon, snijd in kleine stukjes en voeg toe.
- Druppel de helft van de saus over de tomaten. Snijd de vis aan stukken (porties) en leg deze in de schaal op de tomaat. Smeer de vis in met de overgebleven saus. Zet de schaal in de oven en laat 20 minuten garen.
Serveer bijvoorbeeld met gebakken witte rijst.